
WLMouse on vielä verrattain tuore oheislaitevalmistaja. Vuonna 2023 perustetulla yrityksellä kerrotaan kuitenkin olevan vyönsä alla liki kahden vuosikymmenen kokemus alalta.
🆕 Meet BEAST X V2.
Three sizes.
MINI 41g · MID 45g · MAX 48g▪️ PAW3955 HS
▪️ Nordic 54LM20
▪️ RAESHA Optical Encoder
▪️ OMRON Optical Switches
▪️ 8K + Touchscreen Display Receiver + HUBCo-designed with TheShy.
📅 October 8.#WLMOUSE #BEASTXV2 #TheShy pic.twitter.com/1R1hQ3hgp7— WLMOUSE (@wlmouseofficial) September 14, 2026
WLMouse on nyt julkistanut virallisesti uuden Beast X V2 -pelihiirensä. Langaton hiiri sijoittuu ultrakeveiden hiirten luokkaan painaen tarkasta mallista riippuen vain 41-48 grammaa. Se on suunniteltu yhteistyössä esports-joukkue Invictuksessa League of Legendsin parissa mainetta niittäneen TheShyn kanssa.
Beast X V2:n keveyden takaa löytyy magnesiumseoksesta valmistettu runko, joka on melkeinpä enemmän reikää kuin runkoa. Hiiren silmänä toimii päivitetty versio WLMousen kustomoimasta PixArt PAW3395 HS -sensorista ja sen tukena on Nordic 54LM20 -mikrokontrolleri. Hiiren pääpainikkeissa käytetään Omronin kytkimiä ja rullassa Raeshan optista enkooderia.
Hiiri kommunikoi tietokoneen kanssa parhaimmillaan 8000 hertsin päivitystaajuudella oli käytössä sitten 2,4 GHz:n langaton yhteys tai langallinen USB-yhteys. Kissankorvilla koristeltu vastaanotin on varustettu kosketusnäytöllä, joka näyttää paitsi sen hetkisen tarkkuuden, yhteyden päivitysnopeuden sekä erilaisia ilmeikkäitä ilmoituksia, kuten kyynelsilmäisen hahmon akun ollessa vähissä.
WLMouse Beast X V2 -pelihiirestä tulee saataville kolme eri kokovaihtoehtoa: 41 gramman Mini, 45 gramman Mid ja 48 gramman Max. Mainoskuvissa näkyy lisäksi viisi eri kuosia, joista valko-punainen ja musta ovat perusvärejä ja Black / Gold, Pink / White ja Graffiti kuuluvat Signature Edition -sarjaan. Beast X V2 saapuu myyntiin 8. lokakuuta ja sen hinta ilmoitetaan myöhemmin.
Lähde: TechPowerUp





Ei kommentteja vielä
Loading new replies...
Näytetään 50 ensimmäistä kommenttia. Lue kaikki kommentit ja keskustele aiheesta foorumilla TechBBS →