Kaupallinen yhteistyö: Arvomme osallistuneiden io-techin käyttäjien kesken HyperX-pelibrändin 16 gigatavun Fury RGB DDR4-3466 -muistisetin ja 960 gigatavun Fury RGB SSD -aseman.
HyperX:n Fury RGB -muistisarja on nimensä mukaan RGB-valaistu ja saatavilla DDR4-3466-nopeuteen asti CAS 16 -latensseilla. HyperX Fury RGB SSD -asema on puolestaan saatavilla 240, 480 ja 960 gigatavuisena ja se on SATA-väyläinen. Molempia Fury RGB -sarjan tuotteita pystyy ohjaamaan emolevyvalmistajien omilla valaistusohjelmistoilla.
Osallistu arvontaan vastaamalla kommentteihin uutisen kommenttilomakkeella tai TechBBS-foorumin kautta, minkä päivityksen aiot seuraavaksi toteuttaa tietokoneeseesi tai pelitarvikkeisiisi?
Osallistumisaika päättyy 30. lokakuuta klo 23:59. Voittajalle ilmoitetaan henkilökohtaisesti profiilista löytyvään sähköpostiosoitteeseen ja yksityisviestillä. Jos arvonnan voittajaa ei tavoiteta kahden viikon kuluessa, arvonta suoritetaan uudelleen.
Onnea arvontaan ja muistit sekä aseman löydät mm. Jimm’sin valikoimista.
Uusi muistisetti läppäriin tai uusi akku
Prossu tai näyttis; riippuu kummasta tulee ensin päivittämisen arvoinen tuote.
3.5″hdd 1tb tilalle ssd tb
Uusi pelihiiri kotikoneeseen.
Näyttää näytöltä
Seuraavaksi on päivitys sitten PCIe4.0 aikaan ja kunnon DDR4 vauhteihin. Tavoite olisi saada 2kpl M.2 liitäntäistä kovoa ohjelmille ja peleille ja isompi SSD, kuten arvonnassa, muille tiedostoille.
Muistit vaihtaa 3200mhz -> nopeampiin….
Näytönohjain vuorossa
Uusi kone ois tarkoitus hommata.
Uusi prosessori ja emolevy, sekä kotelo.
CPU ja emolevy.
Lian li:n distroa ootellessa
Seuraava päivitys on uusi näytönohjain tai uusi näyttö, kumpi tulee ensin hyvään alennukseen.
Uusi näppäimistö
Uutta prossua, emolevyä ja muistit.
Seuraavaksi varmaan prossu ja emo ja ehkä joku 144hz 1440p näyttö.
Pöytäkone aikalailla kokonaan uusiksi.
Virtalähde, nykyisessä liian lyhyet piuhat ja sammuilee rasituksessa.
Kuulokkeet
Näyttishän se
Prossujäähy
Prosessori kaivannee lisää ytimiä joskus tulevaisuudessa.
Näytön voisi kyllä vaihtaa.
Varmaan lisää ssd
Prossu, emo, muistit.
Sen verran tullu tekohengitettyä tätä konetta että luultavasti pistän koko laitoksen uusiksi.
Näyttis tai näyttö.
Taitaa mennä koko kone uusiksi koteloa myöten.
Nykysessä 4770k ja 1660 ti.
Läppäriin ssd, pitää sit porata ssd:n rgb valoille reikiä että saa lisää loistetta
Uusi mylly kokonaan. Tässä ollaan kesästä asti hetkeä kun 3950x:n saa kaupasta ja sitten investointi 3950x/X570/64Gb RAM/näytönohjain toteutetaan per heti. Tai sitten ehkä blackfridaynä jos lähelle sitä ajankohtaa mennään.
Näyttis tai näyttö.
Näytön päivitys 4K resoluutioon ja kenties uudet langattomat kuulokkeet.
Näytön päivitys 4K resoluutioon ja kenties uudet langattomat kuulokkeet.
Emo+prossu+muistit :hungry:
Custom loop pis tarkoitus rakennella prossulle ja näyttikselle.
Näyttö.
Koppa, näppäimistö
Uusi pc kokonaan rakenteluun.
Seuraava päivitys olisi koneen runko eli emo, prossu ja muistit. Hdd päivitettävä myös ssdhen
Uudet pelikuulokkeet
Emon ja prosessorin päivitys ykköskoneeseen, kunhan Intel saisi oikeasti jotakin uutta uunista ulos :joy:
Näyttis
3570k alkaa olla tiensä päässä, joten CPU+emo+muistit olisi hankinnassa aivan lähiaikoina
Näytönohjain lähtee seuraavaksi.
Cpu
Näyttis ja sitten prossua vähän tuoreempaan, ja ehkä muistia lisää/ nopeempaa ja sitten…
Näyttishän se taitaa vaihtoon mennä jahka likviditeetti sen sallii
Ser
Hiiri ja näppäimistö. Tulevaisuudessa ehkä custom vesijäähdytys.
Langattomat kuulokkeet.
Näytönohjain
Näyttö, joka johtaa siihen että menee myös näyttis vaihtoon.. ja nälkä luonnollisesti kasvaa syödessä joten taitaa mennä kaikki vaihtoon ja emäntä saa uuden Sims-koneen?
Itseasiassa koko paketti menee uusiksi ja tähän mennessä on vasta näytönohjain hankittuna, sekin vielä paketissa. Eiköhän se ala prossusta ja siitä eteenpäin…
Kovalevy, ihan hdd, iso.
Muistit.