
Kaupallinen yhteistyö: Arvomme osallistuneiden io-techin käyttäjien kesken Kingstonin Canvas Select Plus -mallisia 256 ja 512 gigatavun microSD-muistikortteja. 256 Gt kortteja arvotaan 3 kpl ja 512 Gt kortteja 1 kpl.
Kingstonin Canvas Select Plus -sarjan muistikortit ovat saatavilla 16, 32, 64, 128, 256 ja 512 gigatavun kokoisena. A1-nopeusluokan korttien lukunopeus on 100 megatavua sekunnissa ja 256 ja 512 gigatavun korteilla ilmoitettu kirjoitusnopeus 85 megatavua sekunnissa. Korttien hinnat ovat alkaen 32 gigatavun 8,90 eurosta 512 gigatavuisen 128 euroon.
Osallistu arvontaan vastaamalla kommentteihin uutisen kommenttilomakkeella tai TechBBS-foorumin kautta, mihin käyttöön itselläsi menisi isokokoinen microSD-muistikortti?
Osallistumisaika päättyy 3. tammikuuta klo 23:59. Voittajalle ilmoitetaan henkilökohtaisesti profiilista löytyvään sähköpostiosoitteeseen ja yksityisviestillä. Jos arvonnan voittajaa ei tavoiteta kahden viikon kuluessa, arvonta suoritetaan uudelleen.
Onnea arvontaan ja muistikortit löydät mm. Verkkokauppa.comin valikoimista.
Muistikortti menisi USB C hubiin kiinni ja toimisi näin elokuvien sekä kuvien säilytyspaikkana jota helppo siirrellä pöytäkoneen ja läppärin välillä. Voisi tiputtaa vanhan ulkoisen levyn käytöstä 🙂
Puhelimeen
Luuriinhan tämä menee.
TIlaa ei voi olla liikaa, mutta en tiedä kuinka se aina katoaa. Puhelimessa tälle hetkellä vapaana 228mb :kahvi:
Joksus se olis ollu paljon, 2002
Droneen
Nintendo Switchiin
Puhelimeen
Läppäriin SSD:n jatkoksi.
Luultavasti nintendo switchiin kunhan kyseisen laitteen joskus hankin.
Pienempi puhelimeen. Isompaa ei taida luuri tukea joten se läppäriin.
Raspiin tai puhelimeen
Ei itsellä käyttöä, joten veisin äidille kameraan.
Nintendoon tai pojan action kameraan.
Switchiin tuon laittaisin
Varmaan Switchiin, vaikka kameraankin tuo toki menettelisi.
Läppäriin tuon vois heittää.
Läppäriin menis.
Kamera
Valo-, ja videokuvaukseen.
4K action cameraan.
Puhelimeen ja RAW-kuvat oletuksena päälle tuollaisella kapasiteetilla.
Puhelimeen.
Raspberry Pi kaipaisi tuollaista
4K hommiin
puhelimeen
Raspiin menis
Puhelimeen/kameraan menis.
Menis varmaan switchiin
Joululahjaksi 2020
Kannettavaan
Kameraan menisi
Raspberry Pi:n kaveriksi tai sit Nintendo Switchiin!
Puhelimeen.
Puhelimeen menis
Eiköhän se videokameraan menisi
Tablettiin menis
Mediasoittimeen menisi.
tablettiin
Puhelimeen.
puhelimeen
Kameraan.
Puhelimeen
Dronekuvaukseen.
Kameraan sitä tarttis 🙂
Puhelimeen.
Menisi itsellä puhelimeen.
Polkupyörään
Raspiin
Kameraan.
Valvontakameraan.