
Kaupallinen yhteistyö: Arvomme osallistuneiden io-techin käyttäjien kesken Kingstonin Canvas Select Plus -mallisia 256 ja 512 gigatavun microSD-muistikortteja. 256 Gt kortteja arvotaan 3 kpl ja 512 Gt kortteja 1 kpl.
Kingstonin Canvas Select Plus -sarjan muistikortit ovat saatavilla 16, 32, 64, 128, 256 ja 512 gigatavun kokoisena. A1-nopeusluokan korttien lukunopeus on 100 megatavua sekunnissa ja 256 ja 512 gigatavun korteilla ilmoitettu kirjoitusnopeus 85 megatavua sekunnissa. Korttien hinnat ovat alkaen 32 gigatavun 8,90 eurosta 512 gigatavuisen 128 euroon.
Osallistu arvontaan vastaamalla kommentteihin uutisen kommenttilomakkeella tai TechBBS-foorumin kautta, mihin käyttöön itselläsi menisi isokokoinen microSD-muistikortti?
Osallistumisaika päättyy 3. tammikuuta klo 23:59. Voittajalle ilmoitetaan henkilökohtaisesti profiilista löytyvään sähköpostiosoitteeseen ja yksityisviestillä. Jos arvonnan voittajaa ei tavoiteta kahden viikon kuluessa, arvonta suoritetaan uudelleen.
Onnea arvontaan ja muistikortit löydät mm. Verkkokauppa.comin valikoimista.
Nintendo Switchiin
Puhelimeen
Kameraan.
Kopteriin
Luuriin lisää tilaa gallerialle.
Mihin näitä voi ees käyttää
Luuriin ja/tai läppäriin.
Puhelimeen kai se olisi työnnettävä, kun ei muutakaan paikkaa ole.
Puhelimeen tietenkin.
Kameraan panisin.
Puhelimeen.
En edes ole varma mutta joku puhelin saattaa tukea microSD kortteja. Kameraan on 2 GB kortteja eikä siinä suuremmilla tee mitään.
Luultavasti kannettavaan lisämuistiksi, jolloin voisin sinne peilata osan tiedostoista sekä linkata osan dropboxista jota tarvin harvemmin. Kannettavan oma 256GB ssd riittää kohtuullisesti, mutta siihen ei viitsi valokuvia tallentaa kun vievät paljon tilaa ja niitä harvoin tarvii sekä tietenkin muutamista tärkeämmistä tiedostoista voisi vedostaa aina välillä kopiot yhdelle ylimääräisellekkin laitteelle vaikka ovatkin varmuuskopioituna pariin eri paikkaan ja pilveen.
Kameraan kävisi.
Jouluksi ostettuun vedenkestävään uuteen 4K pokkariin ja luontoaiheisten joutube videoiden kuvaamiseen tuokortti menisi eli varsinaiseen tarpeeseen tulisi!
Puhelimeen.
Luuriin
Läppärille.
Kuvaushommiin, videota ei ole raaskinut puhelimen muisiin tallettaa 🙂
Kameraan menisi!
Puhelimeen
Menisi varmasti tulevaan Samsung Galaxy S11. 8k videot vaatii tilaa.
Jaa, kumpaanhan sen laittaisi. Luuriin vai Raspberryyn. Luuriin luultavammin, mahtuisi kaikki mahdolliset mediat mukaan.
Järkkäriin.
Älypuhelimeen menisi!
Kameraan menisi.
Puhelimeen lisätilaa.
Tablettiin.
Läppäriin lisämuistiksi ja/tai mikrojärkkäriin.
Kameraan.
Puhelimeen.
Videokuvaukseen.
eiköhän käyttöä löytyisi
Emännälle menis joko puhelimeen tai tablettiin
3-vuotiaan puoliksi rikkinäiseen tablettiin kun rankalla kädellä asentaa ja poistelee pelejä:rofl:
kännykkään menis!
kännykkään menis!
360 kameraan
Raspberry pi:n kaveriksi 😀
Nintendolle tallennustilaa
Kameraan menisi
Puhelimeen.
Puhelimeen
Kameraan menisi.
kameraan
Puhelimeen lisätilaa.
Kameraan.
Kameraani
Kameraan
Myyntiin menisi