NVIDIA on ilmoittanut verkkosivuillaan pitävänsä virtuaalisen GeForce RTX: Game On -tilaisuuden. 12. tammikuuta kello 19.00 Suomen aikaa pidettävä tilaisuus osuu päällekkäin CES 2021 -virtuaalimessujen kanssa ja onkin todennäköisesti osa yhtiön messuohjelmaa.
GeForce RTX: Game On -tapahtuman yksityiskohdat ovat vielä tiukasti hämärän peitossa. Yhtiö kertoo ylimalkaisesti kertovansa tapahtumassa viimeisimmistä innovaatioista pelimaailmassa ja grafiikassa. Tapahtuman tulee juontamaan GeForce-osaston johtohahmo Jeff Fisher.
Tapahtuman ajankohta sopisi hyvin viimeisimpien huhujen povaaman GeForce RTX 3060 -näytönohjaimen tai näytönohjainten julkaisutilaisuudeksi. NVIDIAn toimitusjohtaja Jensen Huang on yleensä esitellyt yhtiön uudet näytönohjaimet, mutta etenkään edullisempien mallien kohdalla se ei ole itsestäänselvyys. On myös mahdollista, että Jensen vierailisi Fisherin juontamassa virtuaalilähetyksessä.
Lähde: NVIDIA
data-unfurl="true" data-result-id="123973" data-url="https://www.dsogaming.com/news/nvidia-has-created-a-gaming-studio-to-remaster-classic-pc-games-with-ray-tracing-effects/" data-host="www.dsogaming.com" data-pending="false">
class="link link--external fauxBlockLink-blockLink"
target="_blank"
rel="nofollow noopener"
data-proxy-href="">
NVIDIA has created a gaming studio to remaster classic PC games with Ray Tracing effects
data-onerror="hide-parent"/>
http://www.dsogaming.com
Tekisivät Quake 3 Arenan täydellä RT:llä.
Ja samalla 3080 S tai Ti ja toi Q3A kortin kylkiäisinä kiitos.
Onhan tuosta ollut uutinen täälläkin: NVIDIA Lightspeed Studios aloittaa päivittämään klassikkopelejä RTX-aikaan – io-tech.fi
Lightspeed Studios on muuten perustettu jo 2015, alunperin Android-käännöksiä varten.
Teaserivideota tullut, varmistaa käytännössä ainakin läppärimallien julkaisun
Kommentoi uutista tai artikkelia foorumilla (Kommentointi sivuston puolella toistakseksi pois käytöstä)
Lähetä palautetta / raportoi kirjoitusvirheestä