Video on toteutettu kaupallisessa yhteistyössä Verkkokauppa.comin kanssa.
Verkkokauppa.comilla on käynnissä Pelaajan pukinkontti -kilpailu, jossa valitaan 2000 euron budjetilla pelivälineitä. Kaikkien osallistujien kesken arvotaan saman arvoinen lahjakortti, jonka voi käyttää mihin tahansa.
Kerromme videolla ohjeet kilpailuun osallistumiseen sekä valitsemme omalle suosikkilistalle pelaamiseen tarvittavat pelivälineet eli hiiren, hiirimaton, näppäimistön, headsetin, pelituolin, sähköpöydän ja pelilasit annetulla budjetilla.
Kilpailu on voimassa 31.12. klo 23:59 saakka ja arvonta suoritetaan sen jälkeisellä viikolla. Tarkemmat ohjeet osallistumiseen löytyvät kilpailusivulta:
Jos pidit videosta, käy tykkäämässä, tilaa io-techin YouTube-kanava, anna kommenteissa palautetta ja kehitämme videokonseptia lisää, kiitos!
Kahdella tuotteella 1999,80eur :geek:
en halua pelituolia enkä löytänyt halpaa hiirimattoa niin tälläiset setit kokosin.
Halpa 4k näyttö, perushiiri ja näppäimistö.
Pitääkö pelituolit jne lisätä jos ei niitä haluisi käyttää? Vielä en ole osallistunut arvontaan.
katso liitettä 320574
Mistä sinä löydät näytönohjaimen tuolle 4K-näytölle Kela Gold budjetilla?
Pitihän tuohon osallistua. Hyvin sai mahtumaan 4K 43" + 4K 27" + näppis + headset.
Laittaisin 1700€ tietokoneeseen, mutta tässä etsitään vain oheislaitteita.
Kiva et sattui silmään, tulisi tarpeeseen.
Lahjakortti sieltä tulee kuitenkin 🙂
Voi siis huoletta latoa oheislaitteita. Kyllä koko budjetin käytin (tai no, 1840€ kun viime kerralla kisan aikana hinta nousi , niin nyt en ota riskiä).
Jos voitan, en välttämättä osta kuin koneen sisään meneviä komponentteja 🙂
Mahdollisesti myös pesukoneen.
Kela gold-paketin näyttö vaihtui kuvankäsittelyyn sopivaan näyttöön ja loppurahalla ulkoinen kovalevy.
Jos voitan niin ostan uuden kameran ja ehkä näytönohjaimen mikäli sopiva kamera löytyy alle 2 tonnia.
katso liitettä 320733
Osallistuin kilpailuun alla olevalla setillä.
https://verk.com/fi/favorites/6VeVXhNJtGhKbTnu
Itse valkkailin realististen tarpeiden mukaisesti tuotteita koriin.
Itse laitoin vain yhden 1999,90€ hintaisen näytön. Tuolla kansion sisällöllähän ei ole mitään merkitystä, kun kyseessä on arvonta 😉 Tietysti jos joku nyt haluaa omaksi tai muiden iloksi tosissaan noita kasailla niin mikäs siinä :tup:
Nyt alkaa olee hinta sitä luokkaa että kyseisen lafkan tasottoman takuuasioinnin tuntien vois jopa laittaa tilauksen vetämään.
Mää löysin omalle listalle pelituolin, xbox one ohjaimen, pari pelinäyttöä nykyisen näytön sivuille ja pari 4k näyttöä ja niille seinätelineet. 😀
Ahaa. Mä just aikaisemmin katselin verkkiksen tarjontaa ja huomasin tuon kilpailun, luulin että se oli vanhempi johon osallistuin jo joskus ja vähän vaan ihmettelin ettei sitä oltu vielä arvottu, mutta näköjään onkin uusi otto vanhasta. Helppo osallistua tällä kertaa, sen kun kaivaa vanhan listan ja osallistuu sillä uudestaan.
Osallistuin linkin setillä. Lahjakortilla lähtisi pesukone ja dji mavic 2 pro -kopteri.
Näyttö ja sähköpöytä löyty setistä. Jäi vielä joitain kymppejä asennusoluisiinkin.
Viimeksi oli väljempi tuotekategoriarajaus ja 3000€ maksimisumma.
Naurettavaa kun kukaan ei valmista 16:10 aspect rationilla 144hz/240hz näyttöjä. Tai verkkokupassa niitä ei ainakaan ollut tarjolla. 16:9 oksettaa oli se resoluutio miten iso tahansa. Kapeampi on aina kapeampi.
Tuliko teille muuten mitään kuittausta osallistumisesta edellisestä kilpailusta?
https://verk.com/fi/favorites/BoSURRhAn0jLAwvM
Suunnilleen noin.
Pitihän se osallistua kun alkaa entiset rojut hajota käsiin eikä ole uusiakaan tullu muiden rahareikien takia tilattua 🙂
Aika jännä et ei Verkkokauppa ole vieläkään arponut tai jättänyt ilmoittamatta kuka voitti.
Ilmeisesti unohtaneet vuodenvaihteen jälkeen arpoa. 😀
Joitakin tunteja sitten tullut vastaus osallistuneiden edelleen jatkuviin kyselyihin.
"
verkkokauppacom
Vahvistettu
Sori, että ilmoitus oli hetkeksi kadonnut Voittaja on arvottu ja hänelle on ilmoitettu henkilökohtaisesti. Lahjakortti on siis löytänyt uuden omistajan. Kiitos kaikille arvontaan osallistuneille Noora/Asiakaspalvelu
"
Haiskahtaa kyllä…
:sno:
Juu, ei mennyt putkeen Verkkiksellä tämä kyllä. Noilla kilpailuillahan pyritään normaalisti ilmeisesti parantamaan yritysten imagoa? Tällä kertaa lopputulos taisi olla päinvastainen. Ja voittajan nimeä ei ilmeisesti paljastettu? Haiskahtaa….
:sno:
Upea arvonta ollut näemmä, kiitos tästä :sno:
Toissa vuoden se kilpailun voittaja ilmoitettiin IG:ssä. Ei missään muualla. Sieltä viimeksi kaivoin voittajan. Ei kaikilla ole sitä esim mulla.
Olisi ollut ihan kiva nähdä ihan helpossa paikassa voittaja.
Haiskahtaa, koska voitto ei osunut omalle kohdalle? :vihellys:
Tuollainen 2000e ole markkinointibudjetissa yhtään mitään, niin aika epätodennäköistä etteikö sitä olisi arvottu.
Joo, mutta pitäisi olla enemmän läpinäkyvyyttä arvonnassa.
Se on totta. Lienee arvontasumma säästetty sillä ettei kukaan ole nähnyt yhtään vaivaa asian eteen. 😀
Näissä arvonnoissa olisi hyvä kertoa, että kuka voitti..
Tyyliin "Hermanni Helsingistä" tai "nimimerkki Skutah".
En nyt epäile vilppiä, mutta sen voittajan kertomisen voi hoitaa niin, että yksityisyydensuoja säilyy. Tietenkin edellisessä arvonnassa oli se palaute, että voittajan kokoonpano ei toiminut, mutta se on vaan sellaista pientä ulinaa, josta ei kannata välittää. Mieluummin avoin palaute, kuin hirveä salailu.
"Hermanni Helsingistä" ei ole sellainen tapa, joka säilyttäisi yksityisyydensuojan. Nimimerkki ehkä hieman paremmin, mutta entä jos joku tunnettu foorumin käyttäjä tahtoisikin pitää voittonsa salassa velkojen perijien tai Kaotikan koston pelossa?
Aika usein näissä arvonnoissa on nykyään kysymys "Jos voitan, [ ] sallin nimeni julkaisemisen [ ] en salli nimeni julkaisemista". Saisi olla kaikissa. Liekö GDPR:ssä jotain tähän liittyviä vaatimuksia, en jaksa nyt lähteä selvittämään.