
Kaupallinen yhteistyö: Arvomme osallistuneiden io-techin käyttäjien kesken Kingstonin HyperX-pelibrändin uuden mekaanisen HyperX Alloy Elite -näppäimistön, jonka hintataso Suomessa on alkaen noin 120 euroa:
Punaisella taustavalaistuksella varustettu näppäimistö on saatavilla sinisillä, ruskeilla ja punaisilla Cherry MX -kytkimillä. Muita ominaisuuksia ovat USB 2.0 -läpivienti, 100% anti-ghosting ja N-Key rollover sekä medianäppäimet.
Osallistu arvontaan vastaamalla kommentteihin uutisen kommenttilomakkeella tai TechBBS-foorumin kautta, mikä on paras koskaan omistamasi Kingstonin tuote. Reilun pelin nimissä voit osallistua myös, vaikka et olisi omistanut Kingstonin tuotteita. Tässä tapauksessa osallistuminen tapahtuu vastaamalla viestillä: ”HyperX Alloy Elite olisi ensimmäinen omistamani Kingstonin tuote”.
Osallistumisaika päättyy 8. lokakuuta klo 23:59. Voittajalle ilmoitetaan henkilökohtaisesti profiilista löytyvään sähköpostiosoitteeseen ja yksityisviestillä. Jos arvonnan voittajaa ei tavoiteta kahden viikon kuluessa, arvonta suoritetaan uudelleen.
Onnea arvontaan ja näppäimistön löydät mm. Jimm’sin valikoimista.
Kingstonin Datatraveller varmaankin, joskin myös Hyperx Cloudiin olen ollut tyytyväinen
HyperX Alloy Elite olisi ensimmäinen omistamani Kingstonin tuote
Savage SSD levyjä löytyy peräti 2kpl ja on hyvin jaksanut toimia!
Cloud II:sia on tullut pari ostettua mukuloille, itsellä ollut varmaan vain RAM tikkuja.
Jaa-a, varmaankin 8gb ddr kolmosta kingstonilta 😀
Varmaan joku muistikampa.
muistikammat ja pari ssd-kovoa. Tähän mennessä ei ole yksikään korkannu.
Muisteja ja muistitikkuja on ollut vuosiensaatossa useampiakin.
Microsd
Kingstonin DataTraveler-muistitikku on palvellut hyvin monen monta vuotta. Ja onhan noita muistipalikoitakin käytetty useammassakin kokoonpanossa.
Joku HyperX hiirimatto tossa pöydällä on ja pirun terävät reunat siinä 😀
Kingston HyperX Fury DDR3-muistisetit.
Muistit!
Reilu vuosi sitten ostettu 2x8gb HyperX Fury 2133MHz kitti ainut, mutta se olikin halpa (62,90€!)
Kingstonin muisteja, kovoja ja usbeja käytetty paljon, kaikki timanttia!
HyperX FURY 120GB SSD ja HyperX muisteja löytyy koneesta
HyperX Alloy Elite olisi ensimmäinen omistamani Kingstonin tuote
HyperX Cloud on ollut hyvä headset ja ollut kovalla käytöllä.
Cloud II
”HyperX Alloy Elite olisi ensimmäinen omistamani Kingstonin tuote”.
Muistikammat ja muutama muistitikku on vuosien saatossa ollut eikä valittamista.
Nytkin on koneessa HyperX Furyt. Hyvin toimii 🙂
HyperX muisteja ollut useampikin.
Varmaan ne SDR muistit vuodelta kivi ja nakki 😀
Eipä ole tähän päivään asti muita muisteja koneissa ollut.
HyperX Alloy Elite olisi ensimmäinen omistamani Kingstonin tuote
Kingston HyperX 4x4Gt, DDR3 1600MHz ostettu vuonna 2012. Edelleenkin käytössä. Todennäköisesti siirtynevät eläkkeelle jahka tässä lähi aikana päivitys uuteen kokoonpanoon. Hyvin ovat palvelleet. Joku Kingstonin muistitikkukin matkaan tarttunut.
Ko. näppis olisi kyllä nannaa voittaa 🙂
Muistithan nuo parhaimmat ovat, Kingstonin tikut on ikuisia!
HyperX Cloud 2 kuulokkeet ovat olleet erinomaiset.
HyperX Alloy Elite olisi ensimmäinen omistamani Kingstonin tuote
Muistit taattua laatua, nyttenkin Kingstonin kammat koneessa ja hyvin rullaa. Löytyy myös kaapin pohjilta toimivia DDR2 HyperX kampoja 😀
Kingstonin SSD:t ovat olleet hyviä.
HyperX muistit.
Kyllähän se nyt niin on, että HyperX Cloud II-kuulokkeet ovat parhaat. Löytyy kyllä ssd:tä ja muistiakin 😉
Kyllähän se tällainen näppis huokuttelee ja uudet cloud alphat, kunhan vanhat hajoilee.
Jotkuu taivaan vanhat hyperx muistit vuodelta nakki.
Kingstonin muistikortteja useampiakin omistanut, näistä ehkä se suurimuistisin 128gb paras. 😉
Ainoa ja täten paras omistamani hyperx tuote on ddr3 muistikitti. :comp:
8Gt Kingston datatraveler muistitikku on ainoa kingston tuote jonka olen ikinä omistanut,enkä omistaisi sitäkään jos en olisi ilmaiseksi saanut.
Muistit; ddr 400, latency 2. Oli viimeseen päälle.
Varmaankin HyperX-muistit joita tuli käytettyä P4:n kanssa silloin joskus. Kulkivat hyvin tai ainakin omaan tarpeeseen nähden hyvin ja luotettavasti
HyperX 7.1 Audio kuulokkeet ja ddr3 8gb muistit.
ja tietenkin muutama usb tikku 😀
HyperX Alloy Elite olisi ensimmäinen omistamani Kingstonin tuote
HyperX Cloud II kuulokkeet tuli hommattua pari viikkoa sitten ja ne ainakin yllättivät todella positiivisesti.
HyperX USB-tikku on paras tämän hetkisistä laitteistani.
Hinnat alkaen ddr3 muistit viimeisin tutustuminen merkkiin
Kai se taitaa tuo HyperX Cloud II headset olla itselleni paras Kingstonin tuote tähän mennessä. Toisaalta myös tuo HyperX 240 GB SSD toiminut varsin mukavasti pelikoneessa, ja Kingstonin RAM kampoja varmaan ollut selkeästi suurin osa muisteista omissa koneissa vuosien varrella. Olipa niitä aikoinaan jopa pari niitä alkuperäisiä HyperX muistikampojakin, silloin kun kaikki Kigstonin tuotteet ei vielä olleet HyperX nimellä… 🙄
Kingstonin HyperX SSD ollut kyllä kovalla käytöllä ja pisteet siis tälle. 🙂
Äkkiseltään tulee mieleen Hyper-x DDR500 muistit athlon-xp ajoilta
Muisteja, kovoja ja muistitikku löytynyt joskus.
Kingstonin keskusmuistit on aina olleet ostamisen arvoiset. Tällä hetkellä jyllää Kingston HyperX Fury alla.