
Kaupallinen yhteistyö: Arvomme osallistuneiden io-techin käyttäjien kesken Kingstonin kahden teratavun kokoisen NV1 NVMe PCIe SSD:n.
Kingstonin NV1 NVMe PCIe SSD -asemassa luku- ja kirjoitusnopeudet ovat 2100 ja 1700 megatavua sekunnissa eli selvästi suuremmat kuin SATA-pohjaisen SSD-aseman nopeudet. NV1 toimii vähäisellä virrankulutuksella, alhaisella lämmöllä ja lyhyemmillä latausajoilla. Tehokkuus ja yksipuolinen M.2 2280 -rakenne (22 x 80 mm) tekevät NV1:stä ihanteellisen valinnan ohuisiin kannettaviin tietokoneisiin ja järjestelmiin, joissa on rajoitetusti tilaa. Tuotetta on saatavilla 500 gigatavun – 2 teratavun kapasiteeteilla.
Osallistu arvontaan vastaamalla kommentteihin uutisen kommenttilomakkeella tai TechBBS-foorumin kautta, mihin käyttöön kaksi teratavua tallennustilaa sinulla tulisi ja mikä on auton rekisterinumero yllä olevalla videolla kohdassa 0:22.
Osallistumisaika päättyy 4. toukokuuta klo 23:59. Voittajalle ilmoitetaan henkilökohtaisesti profiilista löytyvään sähköpostiosoitteeseen ja yksityisviestillä. Jos arvonnan voittajaa ei tavoiteta viikon kuluessa, arvonta suoritetaan uudelleen.
Onnea arvontaan ja Kingstonin NV1 NVMe PCIe SSD:t löydät mm. Jimm’sin valikoimista.
Pelien tallennustilaksi
HN55LVD
HN55 LVD
Pelejen asennuslevyksi menisi käyttöön.
Media/pelikoneeseen (Mini-ITX), korvaisi nykyisen kahden aseman kombon. Rekkari HN55 LVD
Mediapalvelimelle virtuaalikoneiden asennuslevyksi.
HN55 LVD
Peleille ja varastoksi. Rekkari on HN55 LVD.
Mahtus se Warzonekin ilman säätämisiä.
HN55 LVD
Rekkari HN55 LVD.
HN55 LVD
Käyttikselle, peleille, .flac musiikille jotka osaakin viiä tilaa, kaverin videoeditointijutuille. äkkiähän se tila loppuu harrastellessa.
ATK:n käyttöön. Ja rekkari on:HN55 LVD
käyttöjärjestelmä levyksi uuteen koneeseen, HN55 LVD
Käyttislevyksi läppäriin nykyisen hitaamman tilalle. HN55 LVD
nopeuttamaan nykyistä tietokonettani ja varasto tilakin kasvaisi
HN55 LVD
Varastotilaa ja peleille lisätilaa.
HN55 LVD
Ulkoisen tallennustilan tekisin
– Mikä on auton rekisterinumero yllä olevalla videolla kohdassa 0:22:
HN55 LVD
No pelikirjastonhan sille siirtäisin.
HN55 LVD
HN55 LVD
HN55LVD, pääsee vanha HDD eläkepäiville.
HN55 LVD
HN55 LVD
Rekisterimumero HN55 LVD
Nopeampaa tallenustilaa entisen 2TB HDD:n tilalle.
HN55 LVD
Pelien tallennukseen. HN55 LVD