Apple paljasti tulevien MacOS Venturan ja iPadOS 16:n ominaisuuksia
Uusi Stage Manager -moniajosovellus tulee tarjolle niin MacOS:lle kuin myös iPadOS:lle.
Apple esitteli tulevat iOS 16- ja WatchOS 9 -käyttöjärjestelmät
iOS 16:n kenties näkyvin päivitys on sen täysin uudistettu lukitusruutu, joka tukee jatkossa myös widget-piensovelluksia.
Apple julkisti uuden M2-järjestelmäpiirin ja sitä käyttävät Macbook Air- ja Macbook Pro 13” -tietokoneet
Uudistunut MacBook Air sekä M2-järjestelmäpiirillä varustettu 13-tuumainen MacBook Pro tullaan näkemään markkinoilla jo ensi kuussa.
Video: Poco F4 GT tuotepakkauksen avaus ja TOP5-ominaisuudet
Videolla avataan Poco F4 GT -älypuhelimen tuotepakkaus ja tutustutaan viiteen keskeisimpään ominaisuuteen.
Intel esitteli Arc-näytönohjaimensa ulkonäköä
Arc Limited Edition -näytönohjain oli esillä lasivitriinissä Intel Extreme Masters -tapahtumassa Dallasissa.
Edullisissa älypuhelimissa käytetystä Unisoc T700 -järjestelmäpiiristä on löydetty haavoittuvuus
Muun muassa Motorolan Moto g20 -puhelimessa käytetyn piirin haavoittuvuus on korjattu toukokuun 2022 ohjelmistopäivityksissä.
Honorin Magic4 Pro -lippulaivapuhelin myyntiin Suomessa 1099 euron hintaan
Honorin Magic4 Pro -huippumalli hyökkää kilpailemaan suoraan markkinoiden kärkipaikoista.
AGON by AOC julkaisi uuden AGON Pro AG274QS -pelinäytön
Näyttö on DisplayHDR 600- ja FreeSync Premium Pro -sertifioitu sekä tarjoaa neliporttisen USB 3.1 Gen 1 -hubin.
Asus julkaisi ensimmäisen M.2 SSD-asemansa: ROG Strix SQ7
Phisonin E18-ohjainpiiriin luottava PCIe Gen 4 -SSD-asema yltää parhaimmillaan 7 Gt/s perättäisluku- ja 6 Gt/s -kirjoitusnopeuksiin.
Igor’s Lab: GeForce RTX 40 -sarja julkaistaan mahdollisesti syyskuussa
Igor’s Labin arvioiden ja lähteiden mukaan netin huhupajojen ehdottama heinäkuun julkaisu ei pitäisi paikkaansa, vaan lopullinen BIOS AIB-valmistajien työstettäväksi olisi luvassa vasta elokuussa.