Samsung laajensi Odyssey-pelinäyttövalikoimaansa kolmella uudella mallilla
Kaikki kolme uutuusmallia tarjoavat tasaisen näyttöpaneelin.
Uusi artikkeli: Testissä GeForce RTX 3070 Ti -custom-mallit (Asus & Gigabyte)
Testissä Asuksen ja Gigabyten omaan suunnitteluun perustuvat GeForce RTX 3070 Ti -mallit.
Intelin tulevat Xe-arkkitehtuurin DG2-pelinäytönohjaimet vuodon kohteena
DG2-vuotojen lisäksi nettiin on nyt saatu tiettävästi ensimmäiset kolmannen osapuolen tekniikkasivuston ajamat testit DG1-näytönohjaimen työpöytäversiolla.
Live: io-techin Tekniikkapodcast (24/2021)
io-techin YouTubessa suorana lähetettävässä Tekniikkapodcastissa keskustellaan viikon kiinnostavimmista tietotekniikka- ja mobiilimaailman tapahtumista.
ASRock: Näytönohjainten hinnat ovat laskusuunnassa
Näytönohjainten hintojen laskun takana on useita syitä, mutta piiripulan loppumisesta on turha vielä haaveilla.
Windows 11:n tuoteavaintiedot viittaavat ilmaiseen päivitykseen vanhemmista versioista
Tuoteavaintietoja lukevan Product Key Configuration Reader -sovelluksen mukaan Windows 11:n pitäisi tarjota identtiset, ilmaiset päivitysreitit vanhemmista Windowseista 10:n tapaan.
Atari VCS -konsoli saapui pitkän odotuksen jälkeen myyntiin
Atari VCS -konsoli tarjoaa sekä natiivin käyttöjärjestelmän klassikkopeleille ja muulle toiminnalle että erillisen PC Mode -tilan, jossa konsoli muuttuu täysveriseksi tietokoneeksi.
Video: OnePlus Nord CE 5G
io-techin Nord CE 5G -testiartikkeli videokoosteen muodossa.
Huaweista irtautunut Honor julkaisi ensimmäiset älypuhelimensa globaaleille markkinoille – Honor 50, Honor 50 Pro ja Honor 50 SE
Huaweista irtautunut Honor on päässyt eroon myös Yhdysvaltojen pakotteista ja kiinalaisvalmistajan puhelimissa onkin käytössä täysiverinen Android-käyttöjärjestelmä Googlen palveluilla.
Motorola julkaisi pölyn-, veden- ja iskunkestävän defy-älypuhelimen
Motorola on ulkoistanut defyn valmistuksen Bullittille, joka tunnetaan muun muassa CAT-älypuhelinten valmistajana.