Vuoto: NVIDIA valmistelee Founders Editionia tulevasta GeForce RTX 4070:stä

11.1.2023 - 08:55/ Petrus Laine

Toistaiseksi kameran eteen on saatu Founders Edition -paketointi edestä, takaa ja sisältä, mutta itse näytönohjain on vielä piilossa.

Lue lisää

ASRock julkaisi neljä uutta Phantom Gaming -pelinäyttöä

11.1.2023 - 08:47/ Petrus Laine

ASRock laajensi näyttömarkkinoille ensimmäistä kertaa viime syksynä ja se pyrkii erottumaan joukosta muun muassa näyttöjalkaan integroidulla Wi-Fi-antennilla.

Lue lisää

Windows 7:n ja Windows 8.1:n tuki on loppunut

11.1.2023 - 08:30/ Petrus Laine

Myös Edge- ja Chrome-selaimet ovat lopettamassa tuen käyttöjärjestelmille pian julkaistavien 110-versioiden myötä.

Lue lisää

Acerin CES-messusisällöt pitivät sisällään uusia OLED-pelinäyttöjä ja päivityksiä pelikannettavien valikoimiin

9.1.2023 - 18:57/ Oskari Manninen

Acerin esittelemät OLED-näytöt käyttävät mitä todennäköisimmin LG:n näyttöpaneeleita.

Lue lisää

Samsung esitteli Galaxy A14 5G:n – ulkonäkö tuttu tulevien kalliimpien mallien vuotokuvista

9.1.2023 - 17:56/ Oskari Manninen

Galaxy A14:n myynti alkaa ensi alkuun Yhdysvalloissa 200 dollarin suositushintaan.

Lue lisää

Lenovolta tietokoneuutuuksia ja päivityksiä vanhoihin malleihin

9.1.2023 - 16:53/ Oskari Manninen

Uutuuksiin kuuluvat niin kaksinäyttöinen Yoga Book i9 -kannettava kuin myös e-Ink-näytön näyttöpuolensa taustalle piilottava ThinkBook Twist.

Lue lisää

AMD:n Radeon RX 7900 XTX -näytönohjaimien lämpömysteeri selvisi – markkinoilla erä viallisia höyrykammioita

9.1.2023 - 16:44/ Sampsa Kurri

AMD vahvisti CES-messujen yhteydessä, että sen omaan jäähdytysratkaisuun perustuvissa Radeon RX 7900 XTX -näytönohjaimissa on tunnistettu ongelma jäähdytysratkaisun hyörykammiossa.

Lue lisää

Lenovo esitteli uuden ThinkPhone -älypuhelimen

9.1.2023 - 16:00/ Oskari Manninen

Lenovo ThinkPhone on yrityksen omistuksessa toimivan Motorolan valmistama.

Lue lisää