IFA messut palaavat Messe Berlin -keskukseen syykuussa
Koronapandemian takia paussia fyysistä tapahtumista pitäneillä IFA-messuilla on totuttu näkemään muun muassa puhelinvalmistajien syksyn uusia julkaisuja.
Vuoto: AMD julkistaa Computex-messuilla B650-, X670- ja X670E-piirisarjat Zen 4 -prosessoreille
Jo aiemmin varmistettujen tietojen mukaan kaikki kolme perustuvat samaan Asmedian Promontory 21 -piiriin, mutta X670(E)-emolevyissä niitä on kaksin kappalein.
Geil julkaisi aktiivijäähdytetyt DDR5-muistit
Rouheasti nimetyt kahden muistikamman Evo V DDR5 RGB Hardcore Gaming Memory -kitit tulevat saataville 32 ja 64 Gt:n kapasiteeteissa parhaimmillaan DDR5-6600-nopeudella.
Vuoto: CPU-Z-kuva lupaa yhteensä 68 Mt:n välimuisteja Raptor Lakelle
CPU-Z:n mukaan kunkin P-ytimen parina on 2 Mt ja kunkin neljän E-ytimen ryppään parina 4 Mt L2-välimuistia, kun yhteistä välimuistia on 36 Mt.
Fractal Design laajensi Meshify 2 -mallistoaan uusilla RGB- ja Lite-malleilla
Meshify 2 Lite -mallista on lisäksi saatavilla myös RGB-valaistu Meshify 2 Lite RGB -versio.
Uusi artikkeli: Testissä OnePlus Nord 2T
Testasimme OnePlussan uunituoreen 400 euron hintaisen Nord 2T -älypuhelimen.
OnePlus laajensi Nord-mallistoaan uusilla Nord 2T- ja Nord CE 2 Lite -älypuhelimilla sekä Nord Buds -kuulokkeilla
Nord 2T jakaa monin osin Nord 2:n ominaisuudet tuttuun 400 euron hintaan.
Uusi artikkeli: Testissä AMD Radeon RX 6650 XT
Testissä Gigabyten Radeon RX 6650 XT Eagle -näytönohjain.
Acer julkisti kaksi SpatialLabs -näyttöä, Chromebookeja sekä Windows-kannettavia
Acerin Swift-sarja päivittyy uudella Swift 3 OLED -mallilla, kun Spin-sarjaan saatiin sekä uusi Spin 3 että Spin 5.
Huawei julkisti uuden Watch GT 3 Pro -älykellon, joka tukee valtimoiden jäykkyydentunnistusta
Uuden älykellon lisäksi yritys julkisti useita Kiinassa aiemmin julkaistuja laitteita Euroopan markkinoille.