NVIDIA julkaisi GeForce 471.11 -ajurit näytönohjaimilleen
Ajureissa on Doom Eternalin uuden DLSS-päivityksen Game Ready -leiman lisäksi viimeisimmät päivitykset Lego Builder’s Journeyyn, Rustiin, F1 2021:een sekä Escape from Tarkovin DLSS-päivitykselle.
Tulevan Samsung Exynos -järjestelmäpiirin AMD RDNA2 -pohjainen GPU on jopa 30 prosenttia nykyisiä Mali-piirejä nopeampi
Lupaavan suorituskyvyn vastapainona aikaiset testitulokset ovat näyttäneet myös haasteita suorituskyvyn ylläpitämisessä.
AMD julkaisi uudet Radeon Software 21.6.1 -ajurit FidelityFX Super Resolution -tuella
FidelityFX Super Resolutionin lisäksi ajureissa on mukana virallinen tuki Dungeons & Dragons: Dark Alliance -pelille ja Radeon RX 6800M -mobiilinäytönohjaimelle.
Android-puhelinten Google-sovellus kaatuilee useilla käyttäjillä
Ongelmat vaikuttaisivat johtuvan sovelluksen viimeisimmästä päivityksestä.
Lian Li julkaisi kolme eri konfiguraatiota tarjoavan Odyssey X -kotelon
Nestejäähdytykseenkin panostava Odyssey X on O11 Dynamic -sarjan tapaan suunniteltu yhteistyössä saksalaisen ylikellottaja Der8auerin kanssa.
NVIDIAn DLSS päivittyi 2.2-versioon ja laajenee Linuxin Protonille
Windows-pelejä Linuxilla pyörittävä Proton saa aluksi DLSS-tuen Vulkan-peleille ja tulevana syksynä DirectX-peleille.
Uusi artikkeli: Testissä Asus Zenfone 8 Flip
io-tech testasi Asuksen lippulaivaksi sijoittuvan kääntyvällä kameraratkaisulla varustetun Zenfone 8 Flipin.
Samsung laajensi Odyssey-pelinäyttövalikoimaansa kolmella uudella mallilla
Kaikki kolme uutuusmallia tarjoavat tasaisen näyttöpaneelin.
Uusi artikkeli: Testissä GeForce RTX 3070 Ti -custom-mallit (Asus & Gigabyte)
Testissä Asuksen ja Gigabyten omaan suunnitteluun perustuvat GeForce RTX 3070 Ti -mallit.
Intelin tulevat Xe-arkkitehtuurin DG2-pelinäytönohjaimet vuodon kohteena
DG2-vuotojen lisäksi nettiin on nyt saatu tiettävästi ensimmäiset kolmannen osapuolen tekniikkasivuston ajamat testit DG1-näytönohjaimen työpöytäversiolla.